Używasz starej przeglądarki, dla której nasza strona może działać i wygladać niepoprawnie.
Kliknij tutaj, aby pobrać nowszą wersję

Jak wybrać obrączki ślubne ?

      Jednym z punktów na liście zadań, każdej pary jest zakup obrączek? Zadanie wydaje się jednym z bardziej przyjemnych. Zanim się upewnimy, że nie będziemy mieli z tym problemu sprawdźmy czy wiemy wszystko, co się wiąże z obrączkami jakie zamierzamy kupić. Czy wiemy jak czyścić biżuterię? Co się bardziej opłaca - sprzedać złom złota czy przerobić? Co to jest próba złota, np. 8 karat? Czym się różni białe złoto od żółtego złota? Znajomość odpowiedzi na te pytania ułatwią nam podjęcie decyzji i pozwolą na uniknięcie o zakupie i pozwolą na uniknięcie rozczarowania.

      Zakup odpowiednich obrączek jest zazwyczaj trudny dla wielu osób. O ile dobór  odpowiedniego wzoru obrączek jest sprawą indywidualna danej pary, o tyle pozostaje jeszcze kwestia jak dobrać odpowiednie dla nas obrączki pod względem wygody i ozdoby na co dzień.
Zanim zdecydujemy się na dany metal, który posłużył jako materiał do wyrobu obrączek warto dowiedzieć się czegoś więcej o jego właściwościach.  Należy pamiętać, że przy produkcji biżuterii na ogół na pierwszym planie stawia się względy estetyczne, w drugiej kolejności dopiero bierze się pod uwagę na praktyczność i trwałość.

Białe złoto
Przed zakupem obrączek z białego złota warto zapytać, czy rzeczywiście użyto białego złota, a nie pokryto jedynie galwanicznie rodem. Taka powłoka ma swoje zalety: jest śnieżno biała, odporna na czynniki chemiczne i nie powoduje uczuleń, ale ma też istotną wadę, z czasem się ściera.
Dla par, które chcą obrączki w całości lub z elementami białego złota lepszym rozwiązaniem jest szukanie obrączek, w których białe elementy wykonane są z białego złota.

Obrączki Wielokolorowe
Z czasem rozmiar naszych palców się zmienia. Może na to wpływać pora roku, tryb życia, ciąża. Jeżeli narzeczeni pragną kupi obrączki złożone z dwu lub trzy kolorowych elementów, warto pamiętać, że zmiana rozmiaru obrączki w tym przypadku jest dość mocno utrudniona. Pytajmy sprzedawcę przy zakupie, czy będzie w przyszłości można skorygować rozmiar, jeśli tak to w jakim zakresie.

Grawerowanie obrączek
Decydując się na diamentowanie obrączek państwo Młodzi powinni brać pod uwagę konsekwencje jakie mogą wyniknąć w przyszłości. Spytajmy sprzedawcę jaką metodą jest wykonywany wzór, preferowana jest tzw. metoda bezszwowa. Jeżeli nie, to o wiele bardziej narażona jest na uszkodzenia przy codziennym noszeniu.
Jeżeli jest to wzór zewnętrzny wzór to będzie szybciej ulegał ścieraniu. Natomiast wzór wewnątrz będzie powodował gromadzenie się zabrudzenia.
Dodatkowo obrączki wykonane techniką bezszwową (bez łączenia), powoduje znaczne wydłużenie procesu ścierania się wzoru na obrączkach.

Rozmiar obrączki
U osób wrażliwych stresu lub zmiana pogody powoduje, że puchną palce. Lub przeciwnie niska temperatura obkurcza palce tak, że obrączki zaczynają się zsuwać z palców.
Istotna jest pogoda kiedy będzie zdejmowana miara u sprzedawcy. Jeżeli jest bardzo zimno wybierajmy obrączkę bardziej luźną, a jeżeli jest upał - bardziej ciasną.
Najlepiej unikać wizyty u jubilera przy bardzo niskich i wysokich temperaturach. Jeżeli już musimy wtedy zamówić, poczekajmy chwile aż nasze ciało wyrówna temperaturę z otoczeniem, a palce wrócą do swoich rozmiarów.

Próba metalu
Czyste złoto jest metalem giętkim i podatnym na deformacje. Dlatego jego trwałość jest bezpośrednio związana z próbą, czyli im niższa próba tym wyższa trwałość. W związku z tym potrzebny jest kompromis. Najczęściej wybierana jest tzw. "czternastka", która wśród jubilerów ma różne nazwy: 585, 14 karatów, próba numer 3.
Takie obrączki mają przystępną cenę, a jednocześnie charakteryzują się wysoką trwałością i kolorystyką.

Wybieramy obrączki ślubne wiedząc, że będą noszone przez Pannę i Pana Młodego przez długie lata, a nawet do końca życia.
Dlatego warto wziąć pod uwagę swoją codzienną biżuterię, jak na przykład pierścionek zaręczynowy Panny Młodej. Obrączka będzie noszona nie tylko w dniu ślubu, dlatego powinna pasować do Twojego stylu i osobowości.

Dla osób, które wciąż mają wiele wątpliwości jak wybrać odpowiednie obrączki prowadzone są darmowe kursy Jak przyjemnie i bezstresowo wybrać obrączki ślubne.

Jeśli szukasz podobnych informacji na tema zakupu obrączek ślubnych zobacz:
Jakie wybrać obrączki ślubne ?


Weż udział w dyskusji i dodaj swój komentarz na Forum
Ocena:28 (Liczba głosów:30)
Warto przeczytać
Aromaterapia sposobem na udany sen
Aromaterapia to inaczej leczenie substancjami, które wytwarzane są przez rośliny. Ich zapachy korzystnie wpływają na ludzkie między innymi
Wizytówka w serwisie saleilokale.pl+indywidualny marketing internetowy
Wizytówka w serwisie saleilokale.pl+ indywidualny marketing Internetowy  Serwis Saleilokale.pl to katalog i wyszukiwarka polskich
Jakie sukienki i spódnice będą najbardziej odpowiednie dla Twojej sylwetki?
Jeszcze niedawno mogło się wydawać, że kobiety wkrótce całkowicie zrezygnują ze spódnic i sukienek, na dobre "przerzucając się"
Komentarze
  1. mr.myers19-09-2013 : 01:47

  2. anelka001904-02-2013 : 19:07

  3. anelka001903-07-2012 : 07:31

  4. puella12-05-2012 : 11:59

  5. sasha0019-11-2011 : 10:57

Ostatnio dodane Pokaż wszystkie

Dodaj komentarz
Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji adresu e-mail.
Ostatnio czytane artykuły
Modne obrączki
Dodaj Logo