Używasz starej przeglądarki, dla której nasza strona może działać i wygladać niepoprawnie.
Kliknij tutaj, aby pobrać nowszą wersję

Na ślub bez kwiatów? Nie wypada!

Na ślub bez kwiatów? Nie wypada!
Kwiaty – któż z nas nie lubi ich dostawać? Romantyczne wiązanki, drobne bukieciki lub całe kosze wypełnione wonnym kwieciem – wszystkie wywołują uśmiech na naszej twarzy i budzą miłe uczucia. Dajemy je z każdej właściwie okazji, a także i bez okazji. Zdecydowanie, bukiet kwiatów jest zawsze prezentem trafionym i pożądanym. Sprawdza się w każdych okolicznościach ale szczególnie mile widzianym i eleganckim podarunkiem jest podczas ślubów.  Sezon ślubny w pełni, a więc podpowiemy Wam jak wybierać kwiaty i gdzie kupować, aby mieć pewność, że nasze bukiety będą nie tylko piękne ale i trwałe.

Gatunek ma znaczenie

Ślub to romantyczna i pełna wzruszeń uroczystość. Kwiaty pasują tutaj idealnie i choć zazwyczaj stanowią tylko drobny załącznik do „prezentu właściwego”, musimy wybierać je niemniej starannie niż prezent ślubny.

Aby właściwie wybrać kwiaty na ślub powinniśmy poznać ich symbolikę oraz pamiętać o zwyczajach jakie panują w danym regionie. Chyba nie chcielibyście wręczyć z tej, jakże podniosłej, okazji bukietu złożonego z kwiatów uważanych za żałobne? Cóż to byłby za wstyd! Nie sprawdzi się także skromny bukiecik z polnych kwiatów – z tej okazji obowiązują kwiaty eleganckie.


Bezpiecznym wyborem kwiatów na ślub są zazwyczaj róże. Unikajmy jednak kupowania wiązanek złożonych z krwistoczerwonych kwiatów – ten kolor róż uznawany jest często jako symbol gorącej i namiętnej miłości, nie wypada ich raczej wręczać szczęśliwie zakochanej pannie młodej.


Warto również pamiętać, że nie należy przesadzać z przybraniem i bogactwem takiego prezentu ślubnego. Zbyt bogato zdobione bukiety mogą przyćmić wiązankę panny młodej – a tego za wszelką cenę należy unikać. Pozwólmy pannie młodej w ten dzień błyszczeć i zachwycać gości swoim wyglądem i dodatkami.

 

Sprawdzona kwiaciarnia

Kupna kwiatów na ślub nie możemy zostawiać na ostatnią chwilę. Ten z pozoru banalny zakup powinien być dokładnie przemyślany i zamówiony z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej wybrać sprawdzoną i znaną kwiaciarnię. Taką, która zatrudnia zdolnych florystów, a bukiety sporządza tylko ze świeżych i dobrej jakości roślin.


Powodzeniem się cieszą kwiaciarnie internetowe, w których możemy zamówić kwiaty z dowolnego miejsca na świecie i które dostarczą kwiaty za nas. Mamy wtedy pewność, że na ślub dotrze naprawdę świeży bukiet. To także dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą przybyć na ślub osobiście – kwiaty dotrą tam bez nich,a państwo młodzi będą mieli nie lichą niespodziankę.


Moją uwagę zwróciła kwiaciarnia e-kwiaty.pl (mają też swojego przedstawiciela u naszych zachodnich sąsiadów: www.floralieferung.de ). Szczególnie spodobał mi się pomysł komponowania własnych bukietów oraz drobnych upominków, które możemy dołączyć do zamówionej przez nas wiązanki.

Ocena:1 (Liczba głosów:1)
Warto przeczytać
Tanie wesele. Część IV - DEKORACJA SALI I ZAPROSZENIA
Lokale wynajmujące sale weselne z reguły są wyposażone w odpowiednie dekoracje, które są wliczone w cenę wynajmu. Jednak gdy wynajmujemy
Symbolika atrybutów ślubnych
Z obrzędem ślubu wiąże się wiele tradycji i obyczajów. Podobnie jest z garderobą ślubną i innymi atrybutami panny młodej. Część z nich
Dom Weselny Betlejem Lębork
 Betlejem Nasz lokal położony jest na obrzeżach Lęborka. Dysponujemy kilkoma salami w różnych aranżacjach. Obsługujemy wesela do
Dodaj komentarz
Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji adresu e-mail.
Ostatnio czytane artykuły
Modne obrączki
Dodaj Logo