Używasz starej przeglądarki, dla której nasza strona może działać i wygladać niepoprawnie.
Kliknij tutaj, aby pobrać nowszą wersję

Miłość zatrzymana w obrazie - istota fotografii ślubnej

Miłość zatrzymana w obrazie - istota fotografii ślubnej

Ceremonia ślubna i wesele są dwoma elementami niezwykle podniosłego wydarzenia. Oto dwoje ludzi splątanych ze sobą miłością decyduje się wypowiedzieć magiczne “tak”, które zwiąże ich przysięgą na całe życie. W dniu ślubu ekscytacja Pary Młodej i wszystkich obecnych jest niemal wyczuwalna w powietrzu. Emocjonalne nasycenie i napięcie. To wszystko składa się na niepowtarzalny klimat i atmosferę całego wydarzenia.

Zadaniem fotografa jest zamknięcie wszystkich tych cech w obrazie. Robienie zdjęć okazuje się zaledwie środkiem do celu w obliczu czegoś znacznie bardziej podniosłego - ludzkiej miłości. To właśnie ona stanowi nieodłączny element fotografii ślubnej. Uchwycić prawdziwe uczucia człowieka i zapisać je na papierze, aby dzięki temu z każdym spojrzeniem przywoływały te same, niezwykłe wspomnienia i emocje.

 

Profesjonalny fotograf ślubny - czyli jaki?

 

W przypadku uroczystości ślubnej każda podejmowana przez Parę Młodą decyzja wydaje się dla nich mieć niezwykle duże znaczenie. Koniec końców - będzie to jedyny taki dzień w ich życiu, więc chcą dopiąć wszelkie szczegóły na ostatni guzik.

  

Fotograf ślubny odpowiada za to, aby oddać ducha i atmosferę całego wydarzenia przy pomocy zdjęć. Wbrew pozorom - nie należy to do łatwych zadań. Profesjonalni fotografowie różnią się między sobą stylami i specjalnością. Zanim więc Para Młoda zdecyduje się na konkretną osobę - musi rozpatrzyć najpierw kilka kwestii.

 

  Pierwszą wskazówką i sposobem na ocenę pracy fotografa ślubnego jest obejrzenie jego dotychczasowych fotografii. Profesjonaliści umieszczają galerie zdjęć (tak zwane portfolio) na swoich stronach internetowych - właśnie po to, aby potencjalni klienci mogli ocenić ich pracę. Przykład można znaleźć choćby na stronie fotografa ślubnego z Gdańska. Jeśli na stronie fotografa nie znajdują się żadne zdjęcia lub jest ich bardzo mało, jest to pierwszy sygnał, iż najprawdopodobniej mamy do czynienia z amatorem.


  Jeśli estetyka zdjęć w portfolio nam odpowiada, możemy przystąpić do dalszego etapu weryfikacji. Fotografia ślubna jest specyficznym rodzajem tej sztuki - jej istotą jest człowiek, jego emocje i umiejętność ujęcia ich w obiektywie. Fotograf, który dysponuje jedynie wiedzą techniczną w kwestii robienia zdjęć - tworzenia kadrów i tak dalej - nie będzie w stanie w pełni wywiązać się z tego zadania. Oczywiście, te kwestie również są istotne - przede wszystkim jednak powinniśmy szukać człowieka z pasją, dla którego najważniejsze są właśnie te elementy: człowiek i jego emocje.

 

   Trudno jest jednak ocenić czyjąś pasję zdalnie, przez internet. Możemy jednak poszukać pewnych wskazówek, które będą w stanie nakierować nas na odpowiedź. Jeśli fotograf jest naprawdę zaangażowany w swoją pracę, prawdopodobnie będzie prowadził bloga. Dzieli się on na nim swoimi doświadczeniami i wiedzą.

 

   Kolejną kwestią są opinie innych osób. Jeśli wybrany przez nas fotograf ślubny jest z Gdańska lub innego, zawężonego obszaru, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znamy kogoś kto korzystał z jego usług. Mogą to być również okolice tego miasta - fotograf ślubny z Gdańska oferuje swoje usługi prawdopodobnie również w Gdyni czy Sopocie.

 

 

Plener ślubny - gdzie się wybrać?

 

W ostatnim czasie bardzo popularne stają się plenery ślubne. Pary Młode wybierają się do lasów, w góry lub inne miejsca na łonie natury. Zdecydowanie jednym z najbardziej interesujących rozwiązań są plenery ślubne nad morzem. Ogromna przestrzeń wodna w tle zdjęcia skomponowana z zachodzącym słońcem potrafi stworzyć iście zniewalający efekt. Morze od bardzo dawna bardzo dobrze prezentuje się na zdjęciach. Profesjonalny fotograf ślubny z Gdańska, Gdyni lub Sopotu z pewnością będzie w stanie należycie uchwycić Was na zdjęciu i oddać niesamowity urok tego wyjątkowego dnia.

   

Innym, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest ślubna sesja plenerowa wykonana na łódce lub łodzi, dryfującej po morzu. Fotografie wykonane w ten sposób będą z pewnością niepowtarzalną i interesującą pamiątką. Możecie również nadać im nieco symboliczne znaczenie - traktując bezmiar morza jako nieograniczoną miłość, która Was połączyła.

 

 Fotograf na wesele - ile kosztuje wynajęcie fotografa?


 Oferta fotografów ślubnych na rynku jest bardzo zróżnicowana. Trudno jest podać choćby przedział cenowy, ponieważ bardzo często profesjonaliści dokonują indywidualnej wyceny. Czasem się jednak zdarza, że na swojej stronie fotograf umieści cennik. Może on służyć jako stałe ramy cenowe, na których pracuje fotograf - jak to ma miejsce w tym przypadku - lub mieć charakter jedynie poglądowy.

  

Fotografowie wskazują w ten sposób przede wszystkim, jakie usługi oferują - czy są to tylko sesje z wesela, całodzienne, z ceremonii czy plenerowe. Z cennika na stronie fotografa możemy się dowiedzieć wiele na temat możliwości, które daje fotografia ślubna. Bardzo prawdopodobne, że oferta fotografa dostarczy nam nieco inspiracji i pozwoli uczynić dzień ślubu jeszcze bardziej wyjątkowym. W szczegółowym cenniku znajdziemy także czas pracy i docelową ilość wykonanych zdjęć.

 

Ocena:0 (Liczba głosów:0)
Warto przeczytać
Jak się przygotować do ślubnej sesji zdjęciowej?
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Jackiem Siwko, profesjonalnym fotografem, zajmującym się zdjęciami ślubnymi. Z wypowiedzi dowiemy się praktycznych
Restauracja Alyki Imnprezy Wrocław
 Restauracja Alyki Imnprezy Wrocław
Gościniec Pod Zielonym Jajem Lwówek Śląski
 UCIEKNIJ Z MIASTA I WEŹ ZE SOBĄ FIRMĘ Przebudowana stara stajnia w gościńcu to doskonałe miejsce do organizowana spotkań, bankietów
Dodaj komentarz
Twój komentarz zostanie opublikowany po weryfikacji adresu e-mail.
Kategorie
Dodaj Logo