1 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Temat: Żałoba a zaręczyny

Jestem obecnie w żałobie i tak się zastanawiam czy wypada własnie w takim okresie wejść w czas narzeczeństwa?! Mój obecny partner doskonale o tym wie, ale jego nastawienie i plany wobec mnie trwają już od miesięcy, a może od lat. W tym roku zaplanowaliśmy wspólny wyjazd, na którym prawdopodobnie mi się oświadczy, a przynajmniej tak mi się wydaje. Tylko zastanawiam się czy taki czas po śmierci bliskiej osoby jest odpowiedni do tego?!

2 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żałoba a zaręczyny

Myślę, że ta żałoba nie powinna kolidować z oświadczynami, wiesz co innego jakby to miało być wesele.... Moja znajoma kiedyś była w takiej sytuacji, zdecydowali się, że ślubu nie odwołają, ale nie był to najprzyjemniejszy dzień w jej życiu, tak jak miało to być.... Ślub wzięli, wesele nie można było nazwać weselem, raczej typową stypą owianą smutkiem..... No cóż różnie w życiu los się toczy. Ale w przypadku oświadczyn nie powinnaś mieć nic sobie jak i swojemu partnerowi do zarzucenia jeśli tego dokona w okresie żałobnym smile

3 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żałoba a zaręczyny

Osobiście uważam, że zaręczyny nie powinny przeszkadzać żałobie czy odwrotnie. Przecież nie robimy wtedy żadnej jakiejś imprezy, może to być jedynie kameralna kolacja. Generalnie jeśli możemy odczekać, odwlec zaręczyny to poczekałabym z tym...

Miłość w myślach, a w sercu rozterka....

4 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Żałoba a zaręczyny

Zaręczyny może i owszem, ale wesele lepiej nie sad

5

Odp: Żałoba a zaręczyny

Ostatnio się nad tym zastanawiałam i wydaje mi się, że żałoba i oświadczyny się nie kłócą. O ile oczywiście ktoś jest w dobrym stanie psychicznym po utracie bliskiej osoby i jest w stanie o tym myśleć. Nawet ślub jest okej, jeśli wybierze się jakąś skromną uroczystość z obiadem zamiast zabawy.

6

Odp: Żałoba a zaręczyny

Sama musisz zdecydować kiedy już nie będzesz czuć smutku po osobie zmarłe, żeby radować się zaręczynami.