1 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Temat: Jakie kwiaty?

Jakie kwiaty powinny znaleźć się w bukiecie ślubnym? Czy jest na to jakaś reguła? Może któreś z kwiatów w ogóle nie pasują do ceremoniału ślubnego i należy je z góry wykluczyć? Nie chcę być skazana na taki wybór pod względem doradztwa samej "kwiaciarki" lecz bardziej liczę na Wasze opinie i sugestie. Które kwiaty najładniej się prezentują, czy są to kwiaty sztuczne czy prawdziwe itp. ? Będę wdzięczna za taką poradę, która ułatwi mi poszukiwania idealnego bukietu ślubnego.

2 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Myślę, że najczęściej kobiety wybierają róże, choć nie wiem z jakiego założenia to wynika, przecież jest tyle innych równie pięknych kwiatów smile Weźmy chociażby dla przykładu lilie, niezapominajki czy też margerytki - równie pięknie będą prezentowały się w formie bukietu ślubnego. A wiecie, że podobno wybór kwiatów ma jakieś przesłanie? Np. wybierając właśnie róże dajemy przesłanie miłości, a margerytki - wierność na całe życie smile

3 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Nie koniecznie muszą to być róże, już najprzeróżniejsze kwiaty widziałam w bukietach ślubnych, każdy ma swój gust big_smile Ja osobiście uwielbiam konwalie. No cóż ślub mam w marcu, a one kwitną na przełomie maja i czerwca więc będą to musiały być inne kwiaty, które stworzą mój bukiet ślubny sad

4 Ostatnio edytowany przez zrobmywesele (2012-10-31 17:22:22)

Odp: Jakie kwiaty?

Witam,
nie wiem kiedy ma Pani ślub, jeśli w lato to oczywiście ma Pani wówczas największy wybór. Uważam, że kwiaty powinny podobać się przede wszystkim Pani i myślę że nie warto kierować się w tym wyborze regułami czy przesądami. Bukiet musi pasować kolorystycznie do wystroju Kościoła i sali weselnej, ale myślę, że to oczywiste smile. Jeśli planuje Pani ślub jesienią warto pomyśleć o jesiennych detalach w bukiecie np o szyszkach czy liściach klonu. Wygląda to wówczas naprawdę uroczo. Kwiaty oczywiście "żywe" absolutnie nie sztuczne. smile

http://www.przewodnikmp.pl/forum/richedit/upload/2kf8bf3379ce.jpg
Pozdrawiam,
Monika - Agaya ( www.zrobmywesele.pl )

5 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Przyznam szczerze bukiecik jest imponujący :)Właśnie fajne są takie z różnorodnych odmian kwiatów, a nie np. z samych róż.
Wiadome też, że każdy lubi co innego i wybór należy tylko do nas, ale sugestie i porady są w tym całkiem ważne i przydatne.

6 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Jakie kwiaty? Hmmm..... Ja zdecyduje się na bukiet w odcieniach złota, jakie kwiaty proponujecie?

7 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

kazde pasuja ale najfajniej wygladaja-hortensje
- róże
- mieczyki
-margerytki

8 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Najbardziej popularne i najpiękniejsze są róże.

http://palacdomaniowski.pl - wesele w pałacu

9 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

I zapach mają cudny;)

10 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Ja będę mieć róże. Zawsze chciałam mieć bukiet z białych róż i tak też będzie wyglądać. Żadnych dodatków, jedynie piękne białe kwiaty i zielone łodygi owinięte białą wstążką. Jedną różę będę miała też wpiętą we włosy. Lubię minimalizm, więc moja sukienka też jest bardzo prosta, więc myślę, że wszystko będzie do siebie pasować.

11 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Ja chcę frezje tylko czy to trwałe kwiaty?

12 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Ja uwielbiam magnolie, za ich delikatnosc i piekny zapach więc nie mam wątpliwości co do bukietu. Róże? sa owszem piękne, ale jak koleżanka wyżej wspomniała jest wiele innych kwiatów które nadają sie na ten szczególny dzien.

http://sklep.adrenaline.pl

13 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Zdecydowanie kalie! Są piękne i skromne.

14 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Nie ma żadnych reguł. Dawniej uważało się, że niektóre nadają się tylko na pogrzeby, dzisiaj ten podział jest już całkowicie zatarty.

Kwiaciarnia Rogatka

15 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Mi sie podobają polne kwiaty. Ewentualnie anemony, sa takie piękne i jakoś sentymentalnie mi się koharzą

16 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

nocna_sowa napisał/a:

Jakie kwiaty powinny znaleźć się w bukiecie ślubnym? Czy jest na to jakaś reguła? Może któreś z kwiatów w ogóle nie pasują do ceremoniału ślubnego i należy je z góry wykluczyć? Nie chcę być skazana na taki wybór pod względem doradztwa samej "kwiaciarki" lecz bardziej liczę na Wasze opinie i sugestie. Które kwiaty najładniej się prezentują, czy są to kwiaty sztuczne czy prawdziwe itp. ? Będę wdzięczna za taką poradę, która ułatwi mi poszukiwania idealnego bukietu ślubnego.

Wszystkie kwiaty są piękne .Powinny jednak być dobrane odpowiednio do
pory roku i stylu sukni.Według mnie bukiecik nie powinien być duży.Wybór
należy do Ciebie

17 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

Dzisiaj mamy ogromny wybór kwiatów na rynku. Jakiś czas temu trafiłam na stronkę http//www.weselinka.pl/pytania.html i widziałam tam nie tylko całe mnóstwo podpowiedzi w zakresie tego, jaki bukiet ślubny wybrać, ale również fajne pomysły na to, jakie dekoracje kwiatowe wybrać i jakie roślinne ozdoby do włosów będę najładniej się przezentowały.

18 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

jak dla mnie...bukiet konwalii...po prostu...:)

19 Ostatnio edytowany przez (1970-01-01 01:00:00)

Odp: Jakie kwiaty?

No to jeśli szukacie sprawdzonej kwiaciarni która zrobi dla Was na prawdę cudowny bukiet to polecam zajrzeć na http://www.twojekwiaty.pl/ Ja miałam ślub dwa tygodnie temu i byłam bardzo zadowolona. Poleciłam też mojej kumpeli która ma ślub teraz w weekend. Dlatego też polecam zajrzeć i samemu się przekonać jak dobrą mają dla nas ofertę.